Przyniosłeś pełne, zabierz puste

Coraz częściej się okazuje, że ludzie nie potrafią dbać o to co jest wspólne, a co się z tym wiąże, nie potrafią dbać o środowisko, w którym żyją. Używanie szkodliwych substancji, palenie w piecu szkodliwymi produktami, które tam w ogóle nie powinny się znaleźć, a nawet tak podstawowe rzeczy, jak rozrzucanie wszędzie śmieci.

To wszystko powoduje, że nasze działania są nieekologiczne, a co się z tym wiąże, bardziej albo mniej świadomie przykładamy się do niszczenia naszego środowiska.

Nie wolno byle gdzie wyrzucać śmieci

O tym jak mało ekologiczne jest często nasze podejście do życia, zwłaszcza niektórych osób, może świadczyć to, jak wyglądają nasze lasy.

Niejednokrotnie możemy w nich znaleźć różnego rodzaju papierki, butelki, patyczki po lizakach. Potrafimy przynieść do lasu pełną butelkę jakiegoś napoju, albo batonika, a później nie potrafimy zabrać opakowań po nich, choć ważą one znacznie mniej niż wtedy, gdy je tam przynosiliśmy.

Inną plagą, z którą koniecznie trzeba walczyć, jest wywożenie śmieci do lasu. Ludzie żeby nie płacić za wywóz śmieci, wywożą je do lasu i po kryjomu porzucają obojętnie gdzie.

Takie działania z jednej strony powodują, że las wygląda brzydko i nie chce się po nim spacerować, a z drugiej sprawiają, że te wszystkie śmieci, które się w nim rozkładają, mają negatywny wpływ nie tylko na niego, ale także na całe środowisko. Dlatego też, tak ważne jest to, aby piętnować tego typu zachowania, aby ścigać tych, którzy tak robią i surowo ich karać, jeśli będziemy mieli całkowitą pewność, że to oni.

Tylko tak jesteśmy w stanie usunąć te niewłaściwe zachowania, a co się z tym wiąże, lepiej dbać o nasze środowisko. Bycie ekologicznym nie zawsze jest łatwe, ale jeśli każdy przyswoi sobie podstawowe zachowania, to na pewno będzie lepiej.