Jak znaleźć marynarkę idealną?

Jednym z niezbędnych elementów garderoby każdego mężczyzny powinna być stylowa marynarka. Jak się bowiem okazuje, jest to coś, co możemy wykorzystać przy wielu różnych okazjach – z pomocą marynarki możemy stworzyć niezwykle ciekawe i eleganckie stylizacje. To oczywiście przy założeniu, że marynarka jest odpowiednio dobrana i dopasowana – jak znaleźć marynarkę idealną? Nie jest to wcale takie łatwe zadanie, gdyż wpływ na to ma wiele przeróżnych czynników.

Jednym z nich jest chociażby materiał, z jakiego dana marynarka jest wykonana – klasyczny kaszmir coraz częściej ustępuje wełnie. Tak czy siak, wybór zależy w zasadzie od nas i od naszych potrzeb – warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie, kiedy chcemy wykorzystać marynarkę w naszych stylizacjach: latem, zimą czy może niezależnie od pory roku? Dodatkowo, ważne jest też dopasować marynarkę do pozostałych rzeczy w naszej szafie.

Wybieramy dobrze dopasowaną marynarkę

Aby marynarka była dobrze dopasowana, musimy postawić na odpowiedni krój.

Tylko wtedy marynarka będzie na nas dobrze leżeć, przede wszystkim na plecach i ramionach. Ubranie nie może być więc ani za duże, ani za małe – na dodatek, ważna jest także długość marynarki oraz rękawów. W wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie więc marynarka uszyta na miarę, choć trzeba się przygotować na spory wydatek, jako że bardzo często wraz z marynarką kupujemy także dopasowane spodnie oraz koszulę.

Przy wyborze marynarki warto także zwrócić uwagę na to, czy ma być ona gładka, czy też posiadać jakiś wzorek. Ogromne znaczenie ma oczywiście także kolor – wśród tych najbardziej klasycznych mamy oczywiście ciemniejsze odcienie jak szary, czarny czy granatowy.