Jak poprawnie kupować szpilki?

Szpilki kojarzą się z kobiecością i niebywałą wyjątkowością. Znane są na całym świecie, a ich popularność jest już w stanie apogeum. Niestety, okazuje się, że nie wszystkie kobiety mogą pozwolić sobie na ich noszenie. Powodów jest wiele. Najważniejszym okazuje się bowiem brak komfortu, wygody, umiejętności, czy problemy zdrowotne.

kawa.gastronomia-i.com.pl

Nie mniej jednak głównym źródłem tego typu problemów są źle dobrane szpilki. Należy pamiętać, że nie są to buty jak każde inne. Pomimo tego, że pięknie prezentują się na sklepowej półce, nie oznacza to, że będą pasować na każdą stopę – jedna jest szeroka, druga wąska, zmienia się budowa palców, itd. Istnieje kilka wskazówek, dzięki którym wybór szpilek będzie znacznie prostszy:

  • Po pierwsze nie należy odwiedzać najtańszych dyskontów obuwniczych. Szpilki, które kosztują 30 zł nigdy nie będą wygodne i komfortowe.

    Rozwalają się po kilku dniach ich użytkowania, więc trzeba będzie zainwestować w kolejne. Strata czasu i pieniędzy;

  • Wybierając szpilki w pierwszej kolejności sugerujemy się ich wyglądem i stylem. Ciężko jest dokonywać wyboru w inny sposób, jednak należy pamiętać, aby nie decydować się na jeden, jedyny egzemplarz od razu. Najlepiej mieć w zapasie inne możliwości wyboru, ponieważ te wymarzone mogą okazać się nieodpowiednie dla budowy naszej stopy;
  • Szpilki dobrze jest mierzyć wieczorową porą. Okazuje się, że stopy w tym momencie znacznie zwiększają swoją ,,objętość’’.

    Po całym dniu chodzenia stają się opuchnięte. Mierzenie szpilek na początku dnia może grozić tym, że wybierzemy za mały rozmiar;

  • Warto postawić na szpilki, które wzbogacone są platformą. Ta zapewnia większą stabilność, więc pokonywanie drogi będzie prostsze i przyjemniejsze. Nie czuć wówczas kamieni, nierówności, co zdarza się w egzemplarzach bez platformy.

.